מהו תקן JCI?

על מנת להבין את משמעות תו התקן של ארגון JCI, עלינו להבין קודם מהי אקרדיטציה, אשר מהווה את התהליך שעוברים בתי החולים על מנת לזכות בהכרה פומבית בכך שהם עומדים בסטנדרטים בינלאומיים של איכות. מהי חשיבות האקרדיטציה, מהו תקן JCI ומה חשוב במיוחד לדעת בנושא? ריכזנו את כל המידע הנחוץ לכם כאן במאמר.

חשיבותה של האקרדיטציה

כאמור, האקרדיטציה היא המבדק אשר בסופו, במידה ועמד בו בית החולים כהלכה, הוא זוכה לקבלת תו תקן JCI אשר משמעות הדבר כי הוא עומד בדרישות מחמירות וברמה מקצועית גבוהה ביותר. לתהליך זה ישנה חשיבות רבה, ועל אף הקשיים שהיא מציבה, לבסוף כל הנוגעים בדבר אמורים לצאת מורווחים – מהמטופלים ועד לבעלי המקצוע. מאחר והתהליך מקדם את בטיחות המטופל על ידי ניהול אפקטיבי אשר מפחית סיכונים, תוך הגברת תחושת האחריות של ארגוני הבריאות ומתן תמריצים להטמעת שינויים וניהול יעיל – המוניטין של הארגון עולה בקרב משתמשי הקצה, דבר אשר מגביר את תחושת האחריות של ארגוני הבריאות ומספק תמריץ להטמעת שינויים וניהול יעיל. הרווח מכך הוא אדיר, שכן לא רק שישנה הפחתת עלויות בגין תביעות, הרי שהדבר מאפשר לארגון לגייס כספים בקלות רבה יותר.

אז מהו בעצם תקן JCI?

JCI (Joint Commission International) הוא גוף בינלאומי המוסמך לבחון ולהעריך ארגונים אשר נותנים שירותי בריאות, והוא עוסק במדידה ובשיפור של איכות ובטיחות המטופל בכדי לבחון אם ניתן להעניק להם את תו התקן. בין האתגרים הרבים שהוא מציב עומד גם הצורך בתרגומים רבים – כחלק מהדרישות של תהליך זה יש לתרגם את נהלי בית החולים בכתב לאנגלית, אך בעקבות דרישתו של משרד הבריאות יש לתרגם גם את טפסי ההסכמה (המיועדים לקהל הרחב) לשלושת השפות העיקריות הנוספות המדוברות המדינה: ערבית, אנגלית ורוסית.

כיצד תצלחו את התהליך?

אין ספק כי מדובר בתהליך מורכב אשר לוקח זמן לא מבוטל, אך היעזרות בשירותיה של חברת תרגום מקצועית תוכל להקל על הדרך הזו ואף לזרז את העניין, תוך מתן שירות מקצועי ומסודר מול כל הטפסים המתלווים לתהליך. חברה מסוג זה עובדת עם מתרגמים מקצועיים אשר בקיאותם לא מסתכמת רק בידיעת השפות הרלוונטיות, אלא גם בעולם התוכן המסוים ובחוקים הנדרשים על מנת לספק תרגום נאמן למקור ומהודק. באופן זה תוכלו להיות עם ראש שקט בידיעה כי התרגום ישרת אתכם כהלכה, ויסייע לכם לעבור את המבדק באופן הקל ביותר.