תמלול לצרכי בית משפט

אם בעבר השגת ראיות כגון שיחה מוקלטת הייתה משימה מורכבת למדי, הרי שכיום בזכות הטלפונים החכמים כולנו יכולים להקליט אחד את השני בכל רגע נתון מבלי שידעו. על מנת שניתן יהיה להגיש את ההקלטה לבית המשפט עליה לעבור תמלול משפטי, שגם זו אינה משימה פשוטה כלל. מהו הצורך בתמלול משפטי ומה חשוב לדעת בנושא? התשובות במאמר שלפניכם.

הצורך בתמלול משפטי

בין אם אתם הצד התובע או הצד הנתבע, אין ספק כי ראיה חותכת וברורה כגון הקלטת שיחה אשר מוכיחה את טענתכם לגבי הדברים שנאמרו או סוכמו בסיטואציה מסוימת, עשויה להיות הגורם המכריע לטובתכם במשפט. אמנם ההקלטה מוגשת גם היא כראיה לבית המשפט, אך מאחר ואין לצפות מהשופט שיקשיב להקלטה בכל פעם שהוא מעוניין לרענן את זכרונו לגבי הדברים שנאמרו בה, יש צורך להגיש גם תמלול משפטי שלה.

המורכבות והמכשולים שבתמלול

כשרוצים ליצור הקלטה איכותית יש ציוד מסוים שרצוי לעשות בו שימוש, כמו גם כללים לגבי מיקומו בחלל ביחס לדוברים. לעומת זאת, כשמדובר בהקלטה מהטלפון הנייד אשר לרב ממוקם בתוך התיק על מנת לא למשוך תשומת לב מהאדם המוקלט ללא ידיעתו, הרי שאיכות ההקלטה היא לרב ירודה למדי. כשמדובר בתמלול משפטי, הדיוק של התמלול הוא בעל חשיבות מכרעת, ולא ייתכן שיהיו "חורים" בתמלול או לחילופין טעויות – שכן אלו עשויות להיתפס על ידי השופט כניסיון לרמות את בית המשפט ולהטות את הכף לטובתכם באופן מלאכותי, דבר אשר עלול לפסול  את הראיות, ואף לגרום לשופט להכריע נגדכם.

כך תעשו את זה נכון

כאמור, על אף שרבים קופצים למסקנה המוטעית כי תמלול הוא משימה אשר כל אחד יכול לעשות, הרי שלא כך הדבר. מדובר במשימה מורכבת המצריכה מהמתמלל את הסבלנות להקשיב להקלטה שוב ושוב, עד שמצליח לפצח את כל הנאמר בה על אף הפרעות הרקע. מאחר ואינכם רוצים להסתכן בתמלול משפטי שאינו משרת אתכם כהלכה, הדרך להימנע מכך היא להיעזר בשירותיה של חברת תרגום. חברות תרגום מציעות, לרב, גם שירותי תמלול, והבחירה להיעזר בהן מאפשרת לכם להיות ובטוחים כי ההקלטה שלכם תגיע אל מתמלל מוכשר ומנוסה, כך שתוכלו להיות שקטים כי הראיות שמסרתם לבית המשפט מדויקות ואותנטיות, והן יוכלו רק לסייע לכם  ולקדם אתכם בתהליך.