הניוזלטר של חבר תרגומים – מרץ 2019

מהדורת מרץ 19# קרנבל פה!

קררררנבל בבררררזיל!
מרץ הביא איתו את חגיגות הקרנבל בברזיל ואת ההזדמנות לצאת לסיבוב במדינה השמחה והאנרגטית הזאת. ברזיל היא הרבה יותר מקשאסה או פינה קולדה, ערסל מתחת עצי קוקוס, כדורגל, סמבה ו"טודו בום". בואו לגלות.

כדאי לדעת על ברזיל
הקרנבל – אלה 5 ימים של טירוף ברחובות, מקורו בחגיגות מוקדמות של חג הפסחא שמשתנות לפי אזורים וכוללות מצעדים ריקודים, מחול, פולקלור, אגדות עממיות שחלקן בעלות מאפיינים אפריקאים. סביב הקרנבל התפתח ריקוד הסמבה.
קפוארה – אמנות הישרדות – מקורה של אמנות הלחימה שהפכה פופולרית בכל העולם התחילה אצל העבדים בתקופה הקולוניאלית. כדי להילחם על חירותם ללא נשק הם התאמנו בלחימה, וכדי שלא יגלו אותם, שילבו בה מוזיקה ותנועות ריקוד.
דת. אנחנו צריכים לדבר ­– עם 65% קתולים מאמינים, הדת בברזיל היא מרכיב מרכזי בתרבות. גירושים למשל היו אסורים בחוק עד 1977, אבל בעשורים האחרונים ההפרדה בין דת למדינה צוברת תאוצה. היום למשל ניתוחים לשינוי מין ניתנים במדינה בחינם.
הכניסה מכאן – בברזיל קיימת הפרדת מעמדות ברורה בין לבנים לשחורים. בבתי המעמד העשיר למשל דלת הכניסה הראשית מיועדת רק לבעלי המעמד הגבוה ודלת אחורית נסתרת משמשת עובדי המשק.
ערי חינוך חובה ­­– בברזיל חוק חינוך חובה בין גילאים 6-14. בערים החוק נאכף אבל האוכלוסייה הכפרית לא זוכה לשיעורי למידה דומים.
רונאלדו לואיז נזאריו דה לימה – שמו של אחד מכוכבי הכדורגל הברזילאים הגדולים בכל הזמנים ודוגמה טיפוסית למבנה השם בברזיל המורכב משם פרטי, שם אמצעי, שם המשפחה של האם, ושם משפחתו של האב.
שחיתות בברזיל – אחד המעכבים הגדולים בפוטנציאל הצמיחה של ברזיל הוא ביורוקרטיה ושכבת פקידות מושחתת. פרשיית השחיתות הגדולה האחרונה בברזיל רשומה על שמה של הנשיאה דילמה רוסף ובכירים אחרים במפלגתה. הם מואשמים היום בנטילת מאות מיליוני דולרים כשוחד וניהול ארגון פשע. שמועות קונספירטיביות מדברות על הפיכה שביצעו מתנגדיה על ידי הפללתה.

חזרתם מברזיל עם סרטונים וחסרות לכם כתוביות?
בין אם זה סרטון תדמיתי לחברה, סרטון הדרכה מתוקשב או סרטון השקה למוצר שלכם, נוכל לעזור לכם עם תרגום והפקת כתוביות מקצועי ומדויק בכל הפלטפורמות, בלוחות זמנים מהירים.
סרטים בגרסה ארוכה וגם בגרסה קצרה לפייסבוק, תמצאו אצלנו שירות מהיר שכולל תרגום ועריכה לשונית לכל שפה ולכל פורמט.

טיפ מחבר:
להכניס קצת קצב לעבודה
אם כבר ברזיל וקרנבל, אז בואו נדבר על כמה טיפים שיעזרו לנו למצוא את קצב העבודה שלנו ולהתאים אותו ליום העבודה, כדי למצוא את הדרך הפרודוקטיבית ביותר בשבילנו לעבוד.

שעות פרודוקטיביות – את השעות בהן אתם בשיא האנרגיה והערנות נצלו למשימות חשובות, ארוכות ודחופות יותר. בשעות הפחות פרודוקטיביות – השלימו משימות קצרות יותר ודחופות פחות.
להרים ווליום – מוזיקה היא דרך נהדרת להרים את קצב העבודה. הכינו כמה פלייליסטים למשימות שונות (יוטיוב, ספוטיפיי או מיקסקלאוד – לא משנה מה הפלטפורמה שלכם) ולשעות השונות ביום.

הפסקה לצורך הקפצה – יותר ויותר מחקרים מראים שדווקא הפסקות תכופות מעלות את רמות הפרודוקטיביות והאנרגיות. אז תראו את המייל הזה לבוס ופנקו את עצמכם ב-15 דקות הפסקה על כל 90 דקות עבודה.