מהו תמליל חוקי ומדוע הוא נדרש בבית משפט?

הקלטת שיחות, לרב, היא לצורך הגשתן כראייה בבית המשפט. בין אם אתם התובעים או הנתבעים, אם יש בידכם את ראיות מספקות תוכלו להוכיח את טענתכם. עם זאת, הקלטות אלו צריכות לעבור תמלול – והדבר כלל אינו פשוט כפי שהוא נשמע. מהו הצורך בתמלול הקלטות, מדוע זו טעות קריטית לתמלל באופן בלתי מקצועי ומה עוד חשוב לדעת בנושא לפני הגשת ההקלטות והתמלול? כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא מרוכז כאן במאמר שלפניכם.

הצורך בתמלול הקלטות

מאחר והקלטת שיחות הפכה להיות משימה פשוטה למדי בזכות הטלפונים החכמים, הרי שהאפשרות להשתמש בשיחות שהתקיימו כראיה בבית משפט הפכה לנגישה ונוחה יותר. הקלטות אלו עשויות להוות הוכחה  חד משמעית לדברים שנאמרו בסיטואציה מסוימת, דבר אשר יאפשר להוכיח את טענתכם, או להפריך את טענת יריבכם, בבית המשפט. מכאן שיש להקלטות אלו תפקיד מהותי והן משמשות ככוח ממשי. עם זאת, בעוד שעל ההקלטה להיות מוגשת כראיה, אין זה מספיק ויש לתמלל אותה על מנת שתהיה שמישה וקבילה בבית המשפט.

הבעייתיות במלאכת התמלול

מקובל לחשוב כי מלאכת התמלול פשוטה למדי, שכן על המתמלל להקשיב לנאמר ולהעביר זאת לכתב – אך מדובר בטעות נפוצה. מאחר וכאמור, רבים מעוניינים לתמלל הקלטה אשר ביצעו מהטלפון החכם שלהם, פעמים רבות איכות ההקלטה אינה ברמה גבוהה, כך שנדרשות הן מיומנות והן סבלנות אין קץ על מנת להבין את כל הנאמר בה. כאשר מדובר בתמלול עבור בית משפט, הרי שיש רובד נוסף של מורכבות בדבר, שכן כל הבדל שיימצא בין ההקלטה לתמלול יכול להצטייר כניסיון לרמאות, דבר אשר עלולות להיות לו השלכות חמורות. כלומר ניתן להסיק מכך שתמלול לא מקצועי עלול להזיק לכם בצורה משמעותית במשפט.

כך תבטיחו את הצלחתכם

מאחר והסיבה לתמלל באופן לא מקצועי היא לרב משיקולי חיסכון של זמן וכסף, והרי שביססנו שהמחיר של הדבר עלול להיות כבד משמעותית ולגרום לעוגמת נפש רבה, הדרך להימנע מכך היא להיעזר בשירותיה של חברת תרגום. חברות תרגום מציעות, לרב, גם שירותי תמלול, והבחירה להיעזר בהן מאפשרת לכם להיות סמוכים ובטוחים כי תזכו למתמלל מוכשר ומנוסה, וכתוצאה מכך תוכלו להיות שקטים כי הראיות שמסרתם לבית המשפט מדויקות ואותנטיות, והן יוכלו רק לסייע לכם בתהליך.