הניוזלטר של חבר תרגומים – פברואר 2019

מהדורת פברואר 19# שנה חדשה בסין

שנה חדשה וחדשנית בסין!

בשונה ממדינות העולם שחוגגות שנה חדשה ב-1.1, בסין היא מתחילה ביום האביב הראשון בתחילת חודש פברואר ונמשכת 15 ימים. המחזוריות בלוח השנה הסיני מרתקת וכוללת כמה סוגי ספירות. למשל, כל שנתיים מתקבצות תחת אחד מחמשת היסודות: עץ, אש, מים, מתכת ואדמה. האסטרולוגיה הסינית גם מייחסת תכונות מיוחדות לשנים ולימים טובים לקבל בהן החלטות.

איך אומרים חדשנית בסינית?
• יום הרווקים הסיניים, הגחמה השיווקית של חברת עלי באבא, הולידה יום שבו נמכרו סחורות ב- 30.8 מיליארד דולר ב-2018, יותר מהבלק פריידי והסייבר מאנדיי ביחד(!).
• המזומן נעלם: סין בשלבים מתקדמים להוצאת מזומן מהמחזור ומעבר לתשלום בארנק דיגיטלי. רוצים ארטיק? תראו קודם שיש לכם סלולרי.
• למה לעצור בסלולרי? טכנולוגיות מתקדמות בודקות זיהוי פנים כאמצעי תשלום. גם כאן, כמו בהרבה תחומים, עולם המוצרים והאמצעים הפיזיים הולך ונעלם.
• מורידים חופשי: סין שמהווה 15% מאוכלוסיית העולם, אחראית למחצית מהורדות האפליקציות ב-2018 בכל העולם.

תרבות ועסקים בסין:
חוק ביקור ההורים – אם ההורים שלכם בני 60+ החוק הסיני מצווה עליכם לבקר אותם על בסיס קבוע.
החלפת כרטיסי ביקור – בזמן טקס החלפת כרטיסי ביקור דעו שעל שניכם, את/ה ועמיתך, חובה להחזיק באותו הזמן בדיוק את שני הכרטיסים ולקוד קלות. את כרטיס הביקור שקיבלתם יש להחזיק בשתי ידיים ולהתבונן בו בעיון כדרך להוקיר תודה.
נוסה על בעלי חיים בחסות החוק – מזרח מול מערב מישהו? בעוד שאירופה אסרו על ניסויים בבעלי חיים, בסין זוהי חובתם של חברות הקוסמטיקה לנסות עליהם את המוצרים.
מה שקורה ב-WeChat ­– דמיינו עולם בו אתם משלמים שכ"ד, קובעים תור לרופא, מוצאים חנייה ושידוך, מורידים קופונים באמצעות הוואטסאפ. זה בדיוק מה שהסינים עושים עם אפליקציית WeChat.
קשים להשגה –קניתם מתנה לחברכם הסיני? תתכוננו לעבוד קשה. הסינים ידחו את קבלת המתנה לפחות שלוש פעמים כדי לא להיראות חמדנים, אבל אם תתעקשו הם ישמחו לקבל אותה.

אתר ההזמנות החדש שלנו
אם בחדשנות ואפליקציות עסקינן, יש לנו כמה חדשות מרגשות משלנו. מהיום, עבודות התרגום והתמלול הפרטיות והקטנות שלכם יכולות להתבצע דרך אתר הזמנות אונליין – בקלות כמו לשלוח מייל.
איך זה קורה? פשוט נכנסים לאתר בכל זמן ומכל מקום, מעלים תעודות או מסמכים שתרצו לתרגם, או קובצי קול לתמלול, ושולחים. תקבלו מייד הצעת מחיר אטרקטיבית במקום ולו"ז לביצוע. ברוב המקרים אנחנו מתחייבים לקבלת הקבצים המתורגמים או המתומללים תוך 24 שעות.

< להיכרות עם אתר ההזמנות שלנו >